Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Парайце добры крэм для твару

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Хатняе

Аўтар Паведамленне
Halina

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.06.2006
Паведамленні: 237
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 17.03.09 16:01    Загаловак паведамлення: Парайце добры крэм для твару Адказаць з выцемкаю

Пачало моцна сушыць скуру, асабліва на твары. Мае ўлюбеныя сродкі не спраўляюцца Rolling Eyes
Парайце што добрае-працуючае зь мясцовага асартыменту, га. Трэба 2 крэмы для твару, начны і дзенны, для скуры да 30. Гм... раней скура была мяшанага тыпу, а зараз і ня ведаю Зьбянтэжаны??

"Нашае грамадзтва спрадвеку імкнецца зразумець сусьвет. Але чалавеку ў гэтай бязьмерна складанай справе найперш трэба зразумець сябе," - Васіль Быкаў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 17.03.09 16:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мне калі моцна сушыць скуру дапамагае алей жажаба. Я туды яшчэ крыху алею ружовага дрэва дадала.
З крэмаў нічога параіць не магу - амаль не карыстаюся.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
CheGirl

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 18.03.09 10:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама алеям жажаба карыстаюся, на сваю мяшаную скуру дадаю эфірку мяты ды размарына. Паспрабавала - ды адмовілася ад крэма

Угару
Halina

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 18.03.09 17:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, а дзе алей жажаба можна набыць у Менску?

"Нашае грамадзтва спрадвеку імкнецца зразумець сусьвет. Але чалавеку ў гэтай бязьмерна складанай справе найперш трэба зразумець сябе," - Васіль Быкаў
Угару
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 18.03.09 23:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Halina, толькі што ратавалася ад такой жа праблемы. Дапамог звычайны аліўкавы алей. Толькі яго папярэдне пракіпяціць трэба.
Карыстаюся ранкам і ўвечары.

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 19.03.09 11:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Halina, алей жажаба прадаецца ў аптэках, мне на выходных сястра прывезла, каштуе каля 20 тыс за 100 мл. Мне ён падабаецца больш за аліўкавы, бо гусцейшы, лепш усмоктваецца ды не пакідае бляску Сьмешка . А 100 мл хапае ельмі-вельмі надоўга

Угару
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 19.03.09 17:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Алеямі ніколі не карысталася, мне, чамусьці, здаецца, што яны надта тлустыя. Я карыстаюся двума рознымі крэмамі: нос, лоб - для тлуст скуры, а шчокі - для сухой. Апошні не благі патрапіўся - POND'S dry skin cream. Не ведаю, ці ён прадаецца ў Беларусі - мусіць, напэўна.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 20.03.09 9:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

алей жажаба прадаецца ў аптэках, мне на выходных сястра прывезла, каштуе каля 20 тыс за 100 мл.

нешта для сапраўднага алею жажаба затанна. у нас за такі кошт толькі 10мл.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 20.03.09 13:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я купляла 25 мл прыкладна за 15 тыс.

Угару
Halina

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.03.09 18:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мае пошукі алея жажаба працягваюцца - была ў 5-ці аптэках - такога алею пакуль не знайшла. Але, знайшла аблепіхавы алей (50 мл за нейкія 5120), які, як напісана на бутэлечцы, таксама зьмягчае скуру. Пастрабавала ўчора нанач - клас! Вельмі добра зьмягчае скуру, няма бляску, натурнальны пах, самыя прыемныя адчуваньні. І добра ўпітваецца - мажаш яго, мажаш, а скура яшчэ просіць Сьмешка. Жоўты колер алею абсалютна не бачна на скуры. Нават пад касметыку паспрабавала - таксама добра.
Дзякуй за раду наконт алеяў!!!! Супер! Пераходжу! (ну, жажаба я раней ці пазьней знайду Сьмешка).

А можа хто яшчэ ведае добрыя правераныя рэцэпты натуральнай касметыкі (акрамя масак)? Напрыклад, штосьці для змываньня макіяжу?

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 21.03.09 19:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Halina, яшчэ ён добра пры апёках, альбо горла мазаць падчас ангіны.

Алеі акрамя аптэк прадаюць у гіперах, звычайна стаяць асобныя стэнды з бутэлечкамі ў каробачках. Алей зародышаў пшаніцы прыкольны. Ён нібыта пругкасць скуры паляпшае.

Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 22.03.09 9:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А я хачу выказаць задавальненьне так званым "ручным мылам" stenders. Яно робіцца ў Літве. Якасьць вельмі добрая. Праўда ня ведаю, ці можна нешта падабраць для сухой скуры. Але я сабе на Новы год купіла мыла "козье малако з крэмам". Мыю ім твар вось ужо тры месяцы і вельмі давольная - ня сушыць, ня тлушчыць. Ім можна нават касьметыку змываць і выкарыстоўваць для інтымнай гігіены (першае практыкую, другое не)).
Прадаецца яно ў сталіцы, Рызе, Бігзе. Прадаецца на вагу (кіло - 17 000), але яго на доўга хапае. Асартымент вельмі шырокі, ёсьць цытрусавыя, травяныя і розныя пахнучыя (накшталт ванілі і г.д.). Ёсьць яшчэ такое, у якім унутры мачалка з люфы (дзярэ супер!).
Я па ім зафанацела. Вельмі "смачнае" ваніль, трускаўка з крэмам і макам, сьліва, грэйпфрут з люфай.
Нядаўна купіла з травамі: рамонка (класна мыць твар), лаванда (перад сном...))), ліпа (таксама добра для твару).
Прычым дзеўчына казала, што рамонку і лаванду часта бяруць для дзетак. Мыла славіцца сваім добрым складам і чамусьці мне здаецца што ў ім меньш хіміі, чым у дзіцячай пене для ванны))).

Угару
CheGirl

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.03.09 13:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, ёcwm эфирны алей, а ёсць...ну, кшталту расліннага... эфірны прадаецца па 1,5 і 10 мл, ён даражэйшы, але ім не памажашся, яго трэба куды-небудзь дадаваць па некалькі кропель. А мой сястра ў сябе ш аптэцы набывала, думаю, там усё нармуль

Угару
Halina

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.03.09 15:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А Stenders я ведаю Сьмешка. Я яшчэ у Польшчы зь ім пазнаемілася, калі ў Беларусі яшчэ не было. Мае ўлюбенае з ружы і з ружы з крэмам! Толькі твар я ім не мыла. Трэба будзе паспрабаваць Сьмешка

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Хатняе Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 466334 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 98472 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 111979 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 55941 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 17358 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map