Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Какосавае малако

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кулінарны клуб

Аўтар Паведамленне
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 8.12.08 16:57    Загаловак паведамлення: Какосавае малако Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, мо хто ведае нейкія рэцэпты, куды можна дадаць какосавае малако? А то муж набыў на пакаштоўку, а я зусім ня ведаю, куды яго прымяніць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 8.12.08 18:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, самае простае - у ім можна тушыць розную гародніну. Незвычайна атрымоўваецца.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 8.12.08 23:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дадаваць у марозіва, узбіваць і піць малочна-какосавы кактэйль. Сама толькі што прыдумала Razz

Зарэгістраваны: 09.10.2008
Паведамленні: 4

ПаведамленнеДададзена: 8.12.08 23:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Увогуле тая вадкасьць, што унутры какоса, завецца какосаваю вадою. Рэч проста з нашага сямейнага пункту погляду неверагодна смачная. Ну у Iндыi ужываюць як сродак супраць (выбачайце, не да стала будзе сказана) паносу. Какосавае малако выварваюць з мякацi гарэха. Калi узгадаю, дзе чытала апiсаньне працэсу, дапiшу. Неверагодна смачны рэцэпт ела у Стасi дома - кары з кнiгi Джэймi Олiвера.
Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 0:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Увогуле тая вадкасьць, што унутры какоса, завецца какосаваю вадою

Ну, тое што ў мяне ў бляшанцы ваду не нагадвае нават здалёк... я б сказала што гэта нагадвае ... ну хаця б згушчонку... ці лепш масла. Не ведаю, ці ўзаб'ецца яно...
З часткі я зрабіла кары Танчу! . Атрымалася смачна. Але засталася яшчэ частка...

Угару
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 0:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, дзіўна.. Я бачыла какосавае малако непасрэдна ў какосе - гэта вадзічка такая. А ў вас яно, напэўна, і праўда згушчанае. Вельмі шчасьлівы

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 1:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita,
Тое, што ў какосе, гэта не малако, а вада. А малако -- гэта, ну, калі проста тлумачыць, то выціск з мякаці гарэха. Як вы моркву адціскаеце на сок.kropka,
Пашукайце, я ў раздзеле кулінарыя недзе выкладала шмат рэцэптаў з какосавым малаком.

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 1:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, я сёньня паўдні шукала, бо памятаю, што былі такія рэцэпты. Не знайшла Шмат розных а на какос неяк не патрапіла. Чэхі раяць ў мяса дадаваць. Заўтра чаго прыдумаю.Паўлінка на хлеб мазала. Казала смачна.

Угару
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 10:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

смачна з крэветкамі.

Угару
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 9.12.08 21:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Aaaa...

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кулінарны клуб Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Якім чынам можна знізіць узровень абортаў? 202 Mann Kurt 121091 10.03.12 19:28
Luba Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кнігі, якія можна спампаваць 1 Kryscina 5646 14.12.10 21:04
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 16524 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А хто любіць цалавацца? 47 Alina 60374 19.05.07 22:25
Маркотны Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гісторыю Беларусі з 1 верасня можна выкладаць па-расейску 0 pink_by 6739 12.08.06 0:45
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map