Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Чарнагорыя

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Адпачынак

Аўтар Паведамленне
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 2.08.13 11:34    Загаловак паведамлення: Чарнагорыя Адказаць з выцемкаю

Летась планавалі на гэты год вандроўкі на машыне па Заходняй Украіне, Прыбалтыцы ці Балтыйскім ўзбярэжжы Польшчы. І ў дайвінг-вандроўку ў верасні па Чарнаморскім беразе. Але з Камілы дайвер і аўта-турыст аніякі, таму шукаем камфорту і хуткіх транспартаў накшталт самалёту.

А раскажыце куды можна паехаць з дзецьмі на пачатку верасня ў Чарнагорыі? Каб мора, сосны (кажуць яны там ёсць!), не шмат людзей, шмат прыгожых краявідаў, маленькі гатэль, дамок ці яго частка.
Турфірма прапануе 2-гі паверх дамка ў Рафаілавічах (2 пакоі, маленькая кухня, вялікая тэраса, мандарынавыя дрэвы на двары, сняданак, 300 м да мора)...

А на самалёце з 6-цімесячным немаўлём хто-небудзь лётаў?
І што цікавага ў вандроўцы з немаўлятамі? Сьмешка

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 2.08.13 13:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, я сама, што праўда, з немаўлятамі ня лётала, але некалькі разоў назірала. як у самалёце ляцелі іншыя пасажыра з немаўляткамі. Звычайна малеча ўсю дарогу плача (сцюардэса казала. што немўлятам баляць вушы ад зьмены ціску, асле я ня ведаю, ці гэта праўда) некаторыя пасажыры з гэтага нервуюцца, некаторыя пачынаюць даваць парады, карацей не самае прыемнае уражаньне. Хаця па розных форумах пішуць што немаўляты добра пераносяць надаўгія пералёты. Відаць. як хто.
У астатнім мне вельмі падабалася вандраваць з дзецьмі да года (пакуль яны ня дужа актыўныя і асабліва ня лзуць куды ня трэба) толькі дарогу лепш планаваць на той час калі дзіцятка звычайна сьпіць, каб усю (ці большасьць) даогі праспала.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.08.13 12:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, гэта ж толькі 2 гадзіны. А калі вы на ГВ, будзе зусім нескладана. На ўзлёце-пасадцы прапануйце пасмактаць (калі яна не будзе спацьСьмешка). Нават дарослым дапамагае піць маленькімі глыткамі ці пасмактаць чупачупс, калі вушы моцна закладае ў самалёце.

Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 6.08.13 0:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй, дзяўчаты
Я самалёты і сама не вельмі... Я ў іх не веру! Сьмешка Але ж хутка! Паспрабуем, раскажу.
Магчыма паедзем у Петравац. Далучайцеся, можа там яшчэ вольныя апартаменты ёсць. Сьмешка

Угару
Nadzejka_7

Зарэгістраваны: 03.12.2008
Паведамленні: 38
Адкуль: Менск, Чырвоны бор

ПаведамленнеДададзена: 18.08.13 10:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Лёталі мы летась, праўда, не ў Чарнагорыю, а ў Балгарыю. Малодшай тады было 11 мес. Яна перанесла палёт, напэўна, лепш за ўсіх. Цяжкавата толькі было падчас доўгага чакання ў аэрапорце. На ўзлёт і пасадку я давала ёй пасмактаць. Ніякіх слёз не было. У нас прынамсі з дзяцей амаль ніхто не плакаў. Праўда ў палёце дачка не заснула, так што муж перыядычна хадзіў з ёй па салоне туды-сюды. Са старэйшым (яму было 3,5 гады) мы чыталі кнігі, малявалі, елі. Час прайшоў незаўважна.

Так што бярыце з сабой нейкія цікавыя цацкі-кніжкі, каб было, чым заняць дзіцё.

Вельмі спатрэбіўся нам у дарозе слінг, бо не паўсюль можна было сесці, і рэгістрацыі прыходзілася доўга чакаць, а так дзіцё паспела на маме і паспаць, і паесць, і пагуляць.

Як вернецеся, распавядзіце, калі ласка, пра ўражанні. Плануем у Чарнагорыю ў наступным годзе.
Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.08.13 23:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzejka_7, tak, raskazhu. My letas taksama byli u Balgaryi. Сьмешка Ale z Andrejkam pachali letac z 2 gadou, z malenkim byu dosved tolki u namece i auto-vandroukah pa Belarusi.

Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 4.10.13 1:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Пра самалёты
Нарэшце знайшоўся транспарт, каторы здольны закалыхаць маю дачушку – рэактыўны самалёт. Заходзім у самалёт, запускаецца рухавік і Міла засынае. Прасынаецца паля пасадкі, праз 2 гадзіны палёту.

- Infant - так была названа Каміла ў самалётным квітке, не мае месца, сядзіць на руках бацькоў і прышпільваецца да іх рамня бяспекі.
- “Белавіа” пачала актыўна размаўляць па-беларуску на самалёце. Летась здаецца абыходзіліся расейскай.
- У Боінгу спіцца лепей, чым у Ту-шцы. Боінг хутчэй набірае вышыню, хутчэй садзіцца, маленькія вушкі не паспяваюць забалець. Старэйшаму дапамагаў лядзяш “Взлётная” ад кампаніі “Белавіа”, малодшай - смактанне малачка. Да плюсаў груднога выкормлівання немаўля – спакойныя пералёты на самалёце. Не вельмі зручна толькі маме карміць гадзіну-другую. Але ці варта наракаць! Галоўнае, як кажа Карлсан “Спакой! Толькі спакой!”
- Усе дагляды ў аэрапортах, калі ты з немаўлём, ператвараюцца ў фармальнасць. Усё спакойна нават на беларускай мяжы, дзе звычайна “заўтра была вайна”. У Падгорыцы пасля прагляду сумак на “тэлівізары”: “Мадам, што ў вас у сумцы? Нож??!!” Пачынаю хуценька адкрываць сумку, прыгадваючы, навошта я паклала ў ручную паклажу нож. Кантралёр заўважае Мілу ў мяне на руках у слінгу і бразготкі-памерсы ў паўадкрытай сумцы, больш не турбуецца пра нож, не спрабуе яго знайсьці і прапускае на самалёт. Гэта радуе, але насцярожвае.
- У чарзе на пашпартны кантроль у Падгорыцы служкі аэрапорта ўсім пасажырам з дзецьмі і іншым асобам з абмежаванымі магчымасцямі дапамаглі прайсці без чаргі. У нашым аэрапорце выпадкова сталі ў чаргу на пашпартны кантроль, дзе абслугоўваюць дыпламатаў і лётны персанал (крайні справа шэраг). Мужчына, каторы стаяў перад намі спрабаваў прысароміць кожнага дыпламата, што праходзіў без чаргі: “Куды вы! Тут жа дзеці!” Але сам прапусціць нас не прапаноўваў. Прасіць нікога не хочацца пакуль дзеці спакойныя: такія напружаныя твары ў землякоў па вяртанні дамоў...

Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 4.10.13 2:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Петравац - невялічкае мястэчка ў так званай "Будванскай рыўеры". 20 хвілін да горада Будва, 20 - да Бара, дзе расце 2000-гадовае аліўкавае дрэва. Алівы - любоў на ўсё жыццё. Раней я так цешылася толькі з лаванды і дубоў.

Там ёсць некалькі адносна вялікіх гатэляў, вельмі прыемных на першы погляд. Але большасць - апартаменты, бунгала, сямейныя гатэлі. Мы жылі ў 2-хпакаёвым нумары з невялікай кухняй на 3-м паверсе гатэльчыка на 6 нумароў. На першым паверсе і ў суседнім бунгала жылі гаспадары - вельмі інтэлегентная сям'я. Гатэль - "Медзім М" - дом 9 на 9-й вуліцы. Але шмат незавершанай будоўлі - да 2015 г. будуецца некалькі гатэляў на некалькі дзесяткаў тысяч кв.м. Атмасфера месца памяняецца. Від на мора ўжо мала хто будзе мець - гатэлі будуюцца бліжэй да мора - у так званай першай лініі.
У наступным годзе яшчэ ехаць можна. Сьмешка
У верасні файна - не вельмі спякотна, але і не халодна. Мора даволі цёплае - і для дзетак, і для дарослых. Меней турыстаў, няма натоўпаў.
Тут трохі фота.
І я выпадкова на Рыбёнке ў конкурс з Чарнагорыяй "встряла" - ці то творчай рэалізацыі не хапала ўноч з 29 на 30-е верасня, ці то халяўнага ратангавага крэсла захацелася. Вось тутака. ...і нешта шкадую: навыкладала прыватных фотак і тыдым. Карацей, звычайна, я не люблю такога стрыптызу ў публічных месцах... і памылак процьма... і кнопку "выдаліць/рэдагаваць" прыбралі. Сумнік

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 4.10.13 10:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, класны, вельмі натхняльны аповед!

Kalinaya

Зарэгістраваны: 19.10.2018
Паведамленні: 2

ПаведамленнеДададзена: 19.10.18 14:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мне тоже удалось побывать в Черногории! Это неописуемые эмоции! Безумно понравилось и мне, и мужу.
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Адпачынак Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто пераклаў бы гэты вершык беларускай мовай? 5 Кот Максім 3724 17.09.17 11:05
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 185843 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Маю вельмі шмат вопраткі ў асноўным на дзяўчынку да 6 мес 0 MartaFreeBY 12333 12.08.10 13:00
MartaFreeBY Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 55433 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якім вы бачыце гэты рэсурс? 5 julcik 18823 3.07.06 0:56
Ptyz Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map