Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Роды дома

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 5.12.13 12:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

lizzy, Тоня, дзякуй за віншаванні Сябры
lizzy, адмыслова для цябе http://www.newhorizonmidwifery.com/home.html Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
lizzy

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.05.2007
Паведамленні: 388
Адкуль: Крупіца, Менскі раён

ПаведамленнеДададзена: 5.12.13 22:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, дзякуй за спасылку!

Як яно - жыццё з трыма?

жж - lizzytaki.livejournal.com
мой блог доулы і кансультанта па гв - nursing-lizzy.livejournal.com
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 7.12.13 11:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

lizzy, востра паўстала пытаньне тайм-мэнэджмэнту Сьмешка З відавочных плюсаў - старэйшы атрымаў больш самастойнасьці, з відавочных мінусаў - прымітыўная кулінарыя. А так жыцьцё радаснае, усёй сям'ёй агукаем і ўсьміхаемся Вельмі шчасьлівы Увогуле маю адчуваньне, што цяпер у мяне правільная (для мяне) колькасьць дзяцей Сьмешка

Угару
darka

Зарэгістраваны: 21.02.2014
Паведамленні: 3

ПаведамленнеДададзена: 21.02.14 22:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вітаю ўсіх! Я тут новенькая) чытаю расповеды, вопыту набіраюся)
Хачу нараджаць дома, часу шчэ шмат для вывучэньня інфармацыі і падрыхтоўкі, але хачу прасіць дапамогі: што чытаць, дзе ў Менску якія курсы знайсьці можна, якую акушэрку параіце..
А шчэ пытаньне - ці патрэбна потым ехаць куды з дзіцем і рэгістраваць яго? шо казаць нашым лекарам?)
і ці будзе выплата ад дзяржавы (гэта ж атрымліваецца невыкананьне загада лекара)?

дзякуй усім, хто далучыцца да гутаркі!
Угару
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 21.02.14 22:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

darka, пачытайце гэтую тэмку, шмат на што знойдзеце адказы. Яшчэ на семействе старая, зачыненая тэмка ёсць.
Рэгістраваць дзіця праз суд, выплаты атрымаеце акрамя тых, якія даюць за выкананне парад лекара (зараз каля 1,5 мільёнаў, падаецца). Усе астатнія атрымаеце.
Астатняе пакуль чытайце, у нас нарадзіць дома не атрымалася першы раз па медыцынскіх паказчыках, але рыхтаваліся.

Luba

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.01.2009
Паведамленні: 268

ПаведамленнеДададзена: 22.02.14 11:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

darka, вітаю! Курсы магу параіць у цэнтры "Рожденіе", там з акушэркай і пазнаёміцеся Сьмешка Пачытаць можна М.Адэна, Г.д.Рыда. А яшчэ я натыкнулася на добрую кніжку "Акушэрская агрэсія" праф.Радзінскага, у нэце ёсць, пагугліце.
Для рэгістрацыі часцей за ўсё не патрэбная прысутнасць маці ды дзіцёнка на судзе, бо пішацца заява ад імя маці пра дазвол не прысутнічаць на слуханні з прычыны дагляду за немаўляці. Але тут усё залежыць ад канкрэтнага суддзі.
Выплата, канечне, будзе. Галоўнае зарэгістраваць лялю і падаць дакументы на выплату да 6 месяцаў дзеткі. (пра загад лекара - клас Вельмі шчасьлівы )
Усё насамрэч лёгка, мой муж, не прыхільнік хатніх родаў, нават абураўся: "Блін, ніякай дысцыпліны ды перашкодаў! Так любы дурань захоча дома нараджаць" Вельмі шчасьлівы

Угару
katyakravcova

Зарэгістраваны: 16.08.2018
Паведамленні: 12

ПаведамленнеДададзена: 16.08.18 21:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

опасно рожать дома. печально, что многие женщины не думают головой, когда осознанно делают такой выбор!
Угару
katyakravcova

Зарэгістраваны: 16.08.2018
Паведамленні: 12

ПаведамленнеДададзена: 3.09.18 0:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

лучше поберегите ваше здоровье, зачем так неоправданно рисковать?
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Старонка 28 з 28.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кінапрагляды не для ўсіх 4 Kryscina 12078 12.04.18 2:08
Эдуард Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 212887 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 15550 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 58076 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18112 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map