Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Абіраем радзільню

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.11.13 7:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я не так дауно нараджала у 1. Задаволена)
Хацела папасць да Шмака у абласны, але ж з маiмi пытаннямi па здароую ён мяне сам адмовiу: казау, занадта шмат грошай астаулю у абласным i хутчэй за усе прыдзецца кесарыць. Паехала па месцу рэгiстрацыi, у 1, нават знайшла там "свайго" доктара, але воды адышлi сярод ночы, i я прыехала у прыемны пакой без яе. Негатыу застауся толькi ад самога прыемнага пакою, грубай медсястры, якая была вельмi незадаволена, што некага прывезлi сярод ночы. Ды ад некаторых эпiзодау самiх родау, бо занадта ж нецярпiма я да болю(.. А астатняе - i медперсанал, i пакоi, у каторых мы знаходзiлiся 5 дзен - усе было вельмi добра. Мо мне пашанцавала, а мо 1-я радзiльня не такая ужо дрэнная. 8 год таму нараджала у 6-й i не магу сказаць, што там было лепей

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1205

ПаведамленнеДададзена: 3.11.13 7:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Персанал прыёмнага пакою у першай ахавы. Я з 2003 года працую па прыёмніку ў сваёй лякарні - большасць нашых дактароў спакайней успрымаюць сваю працу нават у 4-5 раніцы, калі прыходзіць чалавек з зубам, што балеў 2 тыдні перад тым. Мы прыехалі ў 11 з нечым раніцы - яны і тады былі незадаволеныя. Гэта іх стыль па жыцці. Напэўна, там трэба спачатку "памыліцца дзвярыма" і заруліць да начмеда???
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.11.13 14:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, трэба будзе у наступным раз так i зрабiць Сьмешка

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.02.2012
Паведамленні: 188
Адкуль: Менск, Чырвоны Бор

ПаведамленнеДададзена: 26.02.16 13:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мы нядаўна пазнаёміліся з 5 радзільняй
нас паслалі туды "за шматдзетнасць" - паводле новай інструкцыі ад 5 родаў накіроўваюць у пяцёрку.
Ну, пацвердзілася маё правіла - прыязджаць у радзільню нельга раней за 2этапу родаў, або "з партнёрам", але, на жаль у мяне яно, як якое "супроцьправіла" - не працуе, бо я нараджаю амаль у 42 тыдні, а дактары такое вычакаць не ў стане.
так што мне давялося па-поўнай пазнаёміцца з сучаснай "родадапамогай" у выкананні загадчыка радзільнага аддзялення 5 радзільні - адным словам - "садызмквітнеў" (ня ведаю, што яго так завяло: шматдзетнасць, мова, адмова ад "спецэфектаў"?) Карацей, да Яго, а гэта ў змену 8.30-16.00 трапляць не рэкамендую!
Афігець-застрэліцца!
А вось умовы там сапраўды добрыя (калі не лічыць праблемы з гарачай вадой) - "новабуд" і догляд за дзеткамі, падаецца, таксама (проста я адмаўлялася ад педыятрычных кансультцый), усялякія там працэдуры - толькі па паказаннях. Дарэчы, УГД галаўнога мозга таксама, як і раней - толькі па панядзелках.
нас выпісалі на 3 суткі, увечары.
Сьмешка Самы шчасьлівы ў сьвеце
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 678
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 27.02.16 1:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nika, вам пашанцавала на панядзелак, ці вы выпісаліся без УГД? Нас з Рагнедкай выпісалі толькі на 8 суткі, бо на наша няшчасце нарадзілася яна ў панядзелак, пакуль вылежка на калідоры, пакуль перавод у палату, то час УГД даўно скончыўся.
У пяцёрцы даволі адэкватная загадчыца абсервацыі, яна, падаецца, і курсы зараз вядзе, яе нам раілі яшчэ ў 2009 годзе ў спісе правераных акушэраў-гінеколагаў Мінска, а дзядзька -- неадэкват нейкі Сумнік

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Старонка 22 з 22.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security