Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Навіны Бацькоўскага камітэту ТБМ

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
volha_litv

Зарэгістраваны: 29.03.2012
Паведамленні: 10
Адкуль: Менск, вул.Карастаянавай (Цэнтральны раён)

ПаведамленнеДададзена: 20.08.12 19:36    Загаловак паведамлення: Навіны Бацькоўскага камітэту ТБМ Адказаць з выцемкаю

Шаноўнае спадарства! Заўтра ў 17.30 на Румянцава, 13 у Таварыстве беларускай мовы адбудзецца сустрэча бацькоў для абмеркавання вынікаў, з якімі бацькоўскі камітэт падыходзіць да новага навучальнага года. Запрашаем усіх ахвотных. Вольга Літвіновіч.

Карастаянавай, д.3 "а", кв.43
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.08.12 23:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

volha_litv, а вынікі якой канкрэтна дзейнасці будуць абмяркоўвацца? Што рабілася? Колькі ТБМаўцаў загітавалі пачаць размаўляць у сям'і па-беларуску? Міргаю

Nika

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.02.2012
Паведамленні: 188
Адкуль: Менск, Чырвоны Бор

ПаведамленнеДададзена: 21.08.12 11:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, калі хочаш ведаць гэтую сакрэтную інфармацыю, не палянуйся сама завітаць на сядзібу ТБМ Сьмешка
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
volha_litv

ПаведамленнеДададзена: 21.08.12 14:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, вельмі сумна бачыць у Вашых каментарах "агітацыю". Такая лексіка не надта пасуе для аматараў беларускай мовы. Магу сказаць, што мая агітацыя -- гэта паўсядзённы ўласны прыклад, а працэнты і статыстыку прапаную пакінуць іншым "агітатарам". Вельмі хацелася б бачыць на сайце аднадумцаў, разам рабіць агульную справу, а не пакідаць пытанні без адказу. Спадзяюся на паразуменне.

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.08.12 22:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

volha_litv, Nika, наехаць на аўтара пытання, калі не маеш адказу - банальная стратэгія.
Дык адказу ўсё ж няма? Міргаю

volha_litv

ПаведамленнеДададзена: 22.08.12 15:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, Kryscina, адказу няма, бо ўчора на сустрэчу завітала толькі я. Больш ніхто не прыйшоў, мы чакалі да паловы на сёмую. Але сваёй віны я тут не бачу. Прашу прабачэння за "наезд". Зусім не тое мелася на ўвазе. Проста спрабую знайсці з Вамі агульную мову і хаця б нейкія кропкі судакранання. На жаль, у мяне гэта атрымліваецца з цяжкасцю. Відаць, за працяглы перыяд дэкрэтнага затворніцтва я цалкам развучылася кантактаваць з людзьмі. Нават з беларусамі. І гэта не цешыць. Яшчэ раз прашу мяне прабачыць.

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.08.12 1:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

volha_litv, з задавальненнем буду супрацоўнічаць, сустракацца, падтрымліваць і дапамагаць - але па-за межамі арганізацыі, да якой я страціла павагу.
Альбо мы з вамі нешта робім, бо хочам, можам і лічым патрэбным, альбо не. Навошта нам "прадстаўнічыя выдаткі" і адкахнасць за людзй, якія гадуюць сваіх дзяцей і унукаў па-расейску/па-польску ў рускамоўных школах, пішучы пад капірку звароты і скаргі пра тое як "гіне мова"?

Nika

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.08.12 17:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ваў, як цікава! Гэта Вы пра каго маеце на ўвазе? Хоць цыдулачкай, - калі ласка.
Угару
volha_litv

ПаведамленнеДададзена: 21.12.14 0:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Шаноўнае спадарства! Нарэшце з'явілася беларускамоўнае караоке вядомай навагодняй песенькі "Узышла у лесе елачка". Усе зацікаўленыя могуць прайсці па спасылцы https://www.youtube.com/watch?v=2LofXWVEQIc

Угару
Nika

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.12.14 14:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Супер! Варта скарыстацца! Гэта ж "Елачка" ў Купалавым перакладзе!
Угару
maa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2011
Паведамленні: 97
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 15.02.15 10:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Шаноўныя, магчыма ТБМ зможа дапамагчы нейкім чынам з рэалізацыяй праекта для дзетак - http://www.talaka.by/projects/617

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 26.02.15 0:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Па спасылцы я не зусім зразумела: дык які канкрэтна дадатак вы хочаце зрабіць? Хто канкрэтна - мэтавая аўдытлрыя (узрост, патрэбы...)
Які ўнёсак у праект робіце вы самі?
Ці аналізавалі існуючыя беларускамоўныя і дзіцячыя дадаткі?

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 95808 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 109414 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 459 julcik 456254 1.10.12 0:46
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 54646 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 16957 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map