Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Грамадзянскі шлюб

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Аўтар Паведамленне
Палівач

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 31.01.2007
Паведамленні: 195

ПаведамленнеДададзена: 25.11.09 23:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
I žyvuć ža ū XXI stahoddzi nahetulki abmiežavanyja ludzi!
Nia treba prykryvać svaju banalnuju ksenafobiju tarčoj relihii. Boy jość luboū.
Akulturyvacca treba!..

Калі б вы крыху цікавіліся гісторыяй, то ведалі б, што пры бальшавіках (вашых неабмежаваных папярэдніках) з 1926 г. па 1944 г. блуд-сужыхарства лічылася ў СССР цалкам нармальнай з'явай і прызнавалася за шлюб. Ну і якія наступствы і якое ХХІ стагоддзе? Вы адтуль - з бальшавіцкага часу. Кожны выбірае сам: албо жыць, як жывёла без усякага шлюбу, або па-людску.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Палівач

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 25.11.09 23:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid пісаў(-ла):
Тыя, хто прыйшоў раптам да Хрыста, толькі спачатку выглядаюць на ненармальных - спяваюць псалмы ў транспарце, ведаюць ісціну і ганьбяць усехныя грахі. А потым вастрыня сыходзіць. Пагаворым пра 10 год, калі вам палепшае, шаноўныя. Бог стварыў чалавека свабодным і даў яму мноства дарог самаспазнання. І пазірае на чалавечыя спробы спакойна. І прымае сваё стварэнне з усімі "хібамі". Спакой нам усім.

Гэта вы мне пра 10 гадоў? У нас у гэтым годзе было дваццацігоддзе вянчання. У мяне ўжо дарослая дачка, якая ведае, што такое нармальна, а што не. Так, што лепш пра сябе падумайце і пра сваіх дзяцей, якія з такім выхаваннем могуць і не вырасці нармальнымі людзьмі.
Угару
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1206

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, вам, сп.Палівач. Праз 10 гадоў пагаворым, вам будзе цікава зірнуць на ўласную эвалюцыю. А калі вам будзе не цікава - не пагаворым. А лічбы кшталту 12 год па вянчанні мяне не ўражваюць. я ўжо 8 год як не магу вянчацца, і пляваць на гэта мне, маім дзецям, і Бог не напружваецца - бо гэта Ён паслаў мне майго мужа і маіх дзяцей. Вянчанне, хрышчэнне - працэдура ў сёняшнем грамадзтве, для большасці - язычніцкая, а не хрысціянская традыцыя, а для некаторых - даніна модзе. І калі службоўцы царквы не даюць людзям другой спробы на шчасце, то Бог дае. І дзякуй яму.
А тым, хто ўжо больш за 10 год ведае Хрыста - любові вам да іншых, вы ідзеце шляхам укрыжаванага пакутніка і бачыце ў гэтым асалоду. Маеце права.
Угару
Палівач

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вы самі зразумелі, што напісалі? Няўважліва чытаеце, пішаце фігню. Якая тут дыскусія?
Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 21:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Палівач пісаў(-ла):
Вы самі зразумелі, што напісалі? Няўважліва чытаеце, пішаце фігню. Якая тут дыскусія?

[Мад.:] Недапушчальны тон гутаркі!

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 22:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Раз яшчэ не выдалілі, значыць дапушчальны.
Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 22:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Палівач пісаў(-ла):
Раз яшчэ не выдалілі, значыць дапушчальны.

[Мад.:] Наўмысна пакідаю - хай іншыя наяву бачаць панскі ўзровень.
Далей рабіцьму інакш.
Upd: Лбом у сцяну

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.02.2008
Паведамленні: 280
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 26.11.09 23:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://palivac.livejournal.com/311833.html?view=1866777#t1866777

вось наш мілы палівач называе нас дзікунамі. хай краіна ведае сваіх герояў.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 27.11.09 0:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Палівач пісаў(-ла):

Выцемка:
I žyvuć ža ū XXI stahoddzi nahetulki abmiežavanyja ludzi!
Nia treba prykryvać svaju banalnuju ksenafobiju tarčoj relihii. Boy jość luboū.
Akulturyvacca treba!..

Калі б вы крыху цікавіліся гісторыяй, то ведалі б, што пры бальшавіках (вашых неабмежаваных папярэдніках) з 1926 г. па 1944 г. блуд-сужыхарства лічылася ў СССР цалкам нармальнай з'явай і прызнавалася за шлюб. Ну і якія наступствы і якое ХХІ стагоддзе? Вы адтуль - з бальшавіцкага часу. Кожны выбірае сам: албо жыць, як жывёла без усякага шлюбу, або па-людску.

?
Načysta biazsensoūny dopis, anijak nia źviazany я zacytavanym tekstam…
Blizu na takoje ad hetakich “apostałaū viery” treba j čakać.
Супер!

Sveavita

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 21.05.2008
Паведамленні: 58
Адкуль: Швэцыя

ПаведамленнеДададзена: 27.11.09 13:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Бессэнсоўная дыскусія, кожны застанеца ўсё роўна пры сваім, ніхто тут нікога не перайначыць і ні ў чым не запэўніць. Асабіста я на 100 адсоткаў пагаджаюся з Black aspid. Бог стварыў чалавека вольным, гэтым жыццё і прыгожае, што ў чалавека на кожным кроку ёсць выбар. Мне падаецца, што Каханне да бліжняга і прыманне думак і поглядаў бліжняга, яго Свабоды Выбару - важнейшае за выкананне сакральных рытуалаў, хоць адно другое, безумоўна, не выключае. Бог любіць нас усіх, гэта мы адно аднаго ня любім, адгароджваемся рознасцю светапоглядаў, кожны думае, што ведае лепш за іншых - навошта? Няхай кожны выбірае сваю праўду і будуе сваё шчасце, абы шчасцю іншых не замінаў!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1206

ПаведамленнеДададзена: 27.11.09 15:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Супер!
Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 27.11.09 15:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Па тэме ўсе жадаючыя ўжо выказаліся і далейшае існаванне гэтай галінкі прывядзе да безсэнсоўных сварак. Таму я часова закрыю гэтую тэму.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Adash

Зарэгістраваны: 30.01.2008
Паведамленні: 7

ПаведамленнеДададзена: 23.11.12 17:22    Загаловак паведамлення: „грамадзянскі шлюб“ Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
таму мне і не да спадобы выраз "грамадзянскі шлюб"

Мне таксама недаспадобы. Але зь іншае прычыны: ягонага выкарыстаньня зь неадпаведным сэнсам.

Насамрэч, „грамадзянскі шлюб“ гэта якраз афіцыйная легалізацыя блізкіх стасункаў між мужынаю й жанчынаю ў сьвецкім (дзяржаўным) парадку (грамадзянская рэгістрацыя), ў ЗАГС.
У нейкім сэнсе, ён ёсьць антонімам да „уласна шлюбу“, то бок, легалізацыя стасункаў перад Богам, у релігійнае ўстанове („кірхе“ (касьцёл, царква, сынагога, мячэт, ...)). Абодва спосабы легалізацыі, у прынцыпе, досыць аўтаномныя (хаця, нашая дзяржава патрабуе ад сьвятароў не рэгістраваць рэлігійны шлюб, пакуль не зарэгістраваны грамадзянскі).

А называць само-па-сабе сумеснае рэгулярнае карыстаньне ложкам, хай сабе таксама й жыцьцё разам ў аднае гасподзе — „шлюбам“?... Гмм-м... У Расейскае (Маскальскае) мове такія стаcункі мянуюцца дакладна „сожительство“. Зь часткова адрозным сэнсам, але блізка, панашаму кажуць: каханкі.
Угару
Lana_V

Зарэгістраваны: 17.11.2014
Паведамленні: 5

ПаведамленнеДададзена: 17.11.14 17:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзве розныя пазіцыі пра грамадзянскі шлюб
http://zviazda.by/2014/11/60651.html
Як па мне, дык я згодна з Adash, які лічыць грамадзянскі шлюб сужыцельствам.
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Старонка 19 з 19.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Якія лекцыі Вам цікавыя? 16 Дзядова Сьвятлана 17569 4.03.12 15:02
Дзядова Сьвятлана Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сродкі супраць пылавых кляшчоў 6 Lisa 5318 11.07.11 17:21
kropka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Соска-за і супраць 27 helin 29359 15.12.09 15:58
valerka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Мяса ў рацыёне: за і супраць 118 Vola 83968 30.06.09 13:47
dora Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якія новыя-традыцыйныя фэсты патрэбныя? 1 Mann Kurt 10381 20.10.07 20:25
Mann Kurt Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map