Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Падкажыце дзе хрэсціць?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 679
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 23:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

skylark, калі пачытаць праваслаўных старцаў ці пагазмаўляць са свяшчэннікамі, вы даведаецеся, што той чалавек, які далучыўся да Цела і Крові Хрыстовых, а пасля перастаў гэгулярна гэта выгонваць, нясе большую адказнасць, чым той, хто ніколі да Прычасця не хадзіў.
Улічваючы, што ў праваслаўняй царкве прычашчаюць усіх немаўлятак, то на немаўлятку акрамя першароднага граха накладваецца яшчэ адзін.

ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 679
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 23:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, як я цябе разумею з хроснымі! Мы калі Рагнедку хрысцілі, я была гатовая з вуліцы хоць каго ўзяць, так шмат чалавек нам адмовілі блізкіх.

skylark

Зарэгістраваны: 16.04.2012
Паведамленні: 11

ПаведамленнеДададзена: 22.08.14 14:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я каталічка. У каталіцкім касцёле пры хрышчэнні дзеткам не даецца Цела і Кроў Хрыста. Пасля двухгадовай падрыхтоўкі дзесці каля 9 гадоў дзеці прыступаюць да першай споведзі і камуніі. І я думаю, што больш важна паспавядацца і прычасціцца, гэта значыць прымірыцца з Богам і ўзмацніцца, аб'яднацца з Хрыстом, чым баяцца, што не будзеш пастаянны. Ніхто не ведае, якія ласкі дасць Бог праз гэтыя Сакраманты. Быў чалавек, што служыў у юнацтве міністрантам (дапамагаў пры алтары). У свой час ён адмаліўся аб ласцы добрай смерці ( паспавядацца і прычасціцца перад смерцю), пасля вырас і адышоў ад касцёла, усё занядбаў. Трапіў у аварыю, паміраў, міма ехаў ксёндз, і ён прымірыўся з Богам. Гэта было на Беларусі. Бог хоча збаўлення ўсіх. А той, хто "да прычасця не хадзіў", пазбаўляе сябе ўратавання.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 186497 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 13648 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй! 22 Kryscina 29355 12.03.12 21:44
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 16713 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй шчырым людзям за такі файны сайт!!! 21 Ліцьвін 32929 17.02.07 20:56
Алена Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map