Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
зрок

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 20.03.12 11:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ёсць шмат розных практыкаванняў. Але я не ўпэўнена, што гэта працуе. Мне ў дзяцінстве не дапамагло, хаця бабуля акуліст і ўсё кантралявалі і практыкаванні я ведала і ўсё такео

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.03.12 11:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, ну можа хаця б запаволіць працэс дапамагло? Немагчыма назіраць, як робіцца ўсё горш. А нагрузка на вочы будзе толькі павялічвацца

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1378
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 20.03.12 12:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

па свайму дзяцінству - засветы, нешта там маляваць з адным вокам зачыненым на адмысловым аппараце (была ў мінску нейкая клініка, здаецца, ля метро маладзёжная з набрам працэдур для такіх выпадкаў).

у першым класе значную частку насіла акуляры з заклееным вокам..
Насіла і лінзы на адно вока (і цвёрдыя, і мяккія), карацей поўны набор досведу (з паездкамі на кансультацыі ў Маскву)

Нічога не выправіла. Але праўда і пагаршэння не было пакуль.

Паспрабаваць засветы і практыкаванні варта.

kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 20.03.12 18:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, http://sok.by/company_news/521/back.html мая стрыечная сястра вельмі хваліць гэты прыбор. Я ня ведаю, што ў іх за праблемы са зрокам, ведаю, што даксама параілі закрываць адно вока, а калі пяляпшэньня не назіралася, то доктар параіла ім набыць гэты прыбор. Праз год штодзённых практыкаваньняў былі вельмі добрыя вынікі .

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 20.03.12 20:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, вам пішуць дыягназ амбліяпія? Па амбліяпіі магу падзяліцца досьведам.

Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1378
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 21.03.12 10:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, а падзяліся са мной))

Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.12 11:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, пішуць астыгматызм

LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 21.03.12 14:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У мяне той жа дыягназ. Калi мне было год 11, мяне вадзiлi да афтальмолага у прыватную клiнiку у Маскве. Сказау, што нiчога мне не дапаможа, акрамя такога практыкавання: перыядычна апускаць адкрытыя вочы пад ваду на некаторы час. Але я гэтага так i не рабiла, так што пра вынiкi не магу распавесцi... Плюс практыкаванниi: глядзець угару як мага вышэй, потым унiз, па бакох, па дыяганалi - каб аж балюча было. У мяне тады таксама вельмi вялiкая рознiца была памiж вачыма: адно вока 1,0, другое - 0,1.Дактары усе пужалi, што гэта прывядзе да касавокасцi. Насiла акуляры з адной лiнзай-пустышкай. Цяпер вочы выраунялiся, абодва па 0,07 - з-за кампутара.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Tanya

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.03.12 7:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Расказваю пра сына. У 3 гады зрок аднаго вока 0.15, другога - нармалёвы. Вельмі раілі запісацца ў садок для дзяцей з кепскім зрокам, "бо там усе такія і з імі займаюцца кожны дзень". Што мы рабілі - акуляры ўвесь час, налепка на 3-4 гадзіны кожны дзень (раяць пластыр для вока на скуру вакол вока, але ў Ільлі скура надта далікатная, пачыналася раздражненне, таму я налеплівала на акуляры знутры, край пакідала тырчаць у бакі, каб цяжка было падглядзець, аправу лепей круглую), засьветы Бусьлікам http://stimed.net/node/14 па 10-15 хвілін амаль кожны дзень, пасьля засьветаў такія практыкаваньні http://contlenses.com/trenirovka/ ці мульцікі З НАЛЕПКАЙ! Праз 2 ці 3 месяцы (няма карткі тут) было 0.4, недзе праз год 0.7. Яшчэ для трэніроўкі бінакулярнага зроку http://glazamed.ru/glaz_bol/4.4.php у нас ёсьць такая "Вясёлка" http://www.medoptika.ru/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=150. Лекар нам прапісваў толькі акуляры і налепку, астатняе - самадзейнасьць. У Канадзе хадзілі да акуліста, ён сказаў, што амбліяпію мы вылекавалі. Але розьніца паміж вачамі ёсьць , таму я не супакоілася яшчэ. Адшукала такі артыкул http://forum.vseoglazah.ru/showthread.php?t=2178, зрабіла гэты ПЕН, але ў нас тэлевізар вялікі і блізка стаіць для гэтага практыкавання, трэніроўкі сілы акамадацыі трэба пачаць. Што яшчэ важна: раней лічылі, што калі да 6-7 год не вылекуецца амбліяпія, то ўжо позна, але нядаўнія дасьледваньні паказваюць, што не позна і ў 18 і болей. Так што спрабуйце абавязкова.

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.03.12 8:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, дзякуй вялікі!!!

Tanya

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.03.12 10:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Забыла напісаць: чым лепей становіцца зрок, тым меншы час трэба насіць налепку (1.5-2 гадзіны на дзень, потым праз дзень).

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто пераклаў бы гэты вершык беларускай мовай? 5 Кот Максім 1602 17.09.17 11:05
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 167781 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81106 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60590 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якім вы бачыце гэты рэсурс? 5 julcik 17320 3.07.06 0:56
Ptyz Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map