Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця?

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 10:00    Загаловак паведамлення: Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? Адказаць з выцемкаю

У нас тут адбылась такая гісторыя: Агата мерала абутак у краме, сядзела на лавачцы а побач паклала сваю кофту. ПРыйшла нейкая цётачка і села на яе кофту. Далей адбываўся такі дыялог:
Агата -- Вы селі на маю кофту
Цетка-- Цыц(Працягвае сядзець на кофце)
-- Нельга сядаць на чужыя рэчы...
--Цыц я сказала, маляўка.(Кофту-такі з-пад сваёй ж... дастала)
Тут ужо далучылася я. І заступілася за Агату ў такім сэнсе, што чаго вы ёй рот затыкаеце, калі яна права, а вы, дўарослая жанчына, насамрэч селі на яе кофту.
Узняўся такі вэрхал. Яна вішчала, што вось і вырастаюць прэступнікі ў такіх бацькоў, што чаго гэта мая дачка ёй заўвагі робіць.

А што вы зрабілі б на маім месцы. МОжа варта было прамаўчаць, але ж другога боку мая дачка не сабачка нейкі, каб на яе цыцкаць...
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 10:25    Загаловак паведамлення: Re: Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? Адказаць з выцемкаю

+1. Умяшалася б ужо пасля першага цыцу. Цётка выразна хаміла - дык нехвіг.

Свой чалавек

Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 12:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І абмяркоўваць няма чаго. Агатка малайчынка. Супер!

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9053
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 14:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, для тут хутчэй пытанне ў тым палягае, як абараніць дзіцячыя вушы ад лаянак гэткіх "гранд-дамаў". Бо адказаць ёй належным чынам - неабходна, але як скончыць, а не распачаць на гэтым непажаданую размову?

stasia

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 22:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Бо адказаць ёй належным чынам - неабходна, але як скончыць, а не распачаць на гэтым непажаданую размову?

+100. У мяне была тая ж думка.
А не ў мяшалася адразу, бо была дылёка, а калі прасекла сітуацыю і падыйшла -- тады ўмяшалася.

Угару
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 31.08.07 3:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я бы таксама ветліва гэтай жанчыне заўважыла, што яна не мела рацыю. А наконт гвалта, што яна ўчыніла, stasia, не хвалюйцеся. Вы зрабілі ўсё слушна.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
tasia

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.09.2006
Паведамленні: 144

ПаведамленнеДададзена: 2.10.07 22:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

згодна з усім выказанымі вышэй
мяне вось што яшчэ абурае, гэта калі чужыя ўвогуле лезуцб з сваімі парадамі, кшталту "апрані ёй шапку", "чаму вашае дзіця мне не ўсмізаецца" (гэта мяне проста вырубае) і пад. я ўжо стала груба адказваць, але ў 90% выпадкай далей ідзе тырада на конт "трох выгадавала" тыпу мае права вучыць

stasia,
ваўая дачка малайчынка!Сьмешка

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.10.2007
Паведамленні: 595
Адкуль: Miensk-Vancouver

ПаведамленнеДададзена: 29.10.07 11:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нас з мужам таксама ўвесь час даставалі ўсялякія "чульлівыя" цётачкі. Ціпа: "Што гэта вашае дзіця зусім голае, запалення лёгкіх захацелі?". З часам мы выпрацавалі адказы, якія хутка зачынялі тэму, бо дыскутаваць ім трэба было ўжо з трэцяй інстанцыяй.

"Ведаеце, нам дохтар не раіў на дзіця шапку апранаць", ці: "Па БТ казалі, што пясок дзецям есці карысна", і г.д.

На жаль, такія адказы абараняюць толькі ад залішне "неабыякавых" суграмадзян. А вось ад хамства нішто не абароніць.

stasia, канешне, ты малайчына, што абараніла сваю дачку, ды і Агата пабачыла, што за яе ёсць каму ўступіцца.

ЗЫ Трэба, усё ж прыдумаць нейкія фразы, каб ставіць такое хамло на месца. Можа псыхолягі дапамогуць?

"No one can go back and make a brand new start.
Anyone can start from now and make a brand new ending."
-Carl Bard
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 50290 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 80490 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 156692 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кармленне ў грамадскім месцы 13 stasia 18228 18.05.09 15:50
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў У беларускамоўнай групе у ДС №570 есьць 3 вакантных месцы 32 adelka 38408 20.04.09 12:27
adelka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map