Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Што такое медыя абмен і як ім карыстацца

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Медыя абмен

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 16:16    Загаловак паведамлення: Што такое медыя абмен і як ім карыстацца Адказаць з выцемкаю

Што такое медыя абмен
Гэта медыя бібліятэка - новы сэрвіс, прызначаны для абмену разнастайнымі медыя матэрыяламі. У першую чаргу гэта, мабыць, будуць фільмы і мульцікі, аднак спадзяюся, адродзіцца і даўняя ідэя абмену кнігамі. Пад абменам я маю на ўвазе, што нехта пазычае дыск ці кнігу (з вяртаннем), але вы можаце дамаўляцца і на іншых умовах. Гэта ні ў якім разе не крама.

Акрамя абмену вітаюцца таксама водгукі, абмеркаванне і г.д. Асабліва карыснымі будуць водгукі на кнігі.

Як гэта працуе?
На старонках медыятэкі http://dzietki.org/lib/ будзе змяшчацца інфармацыя пра тыя ці іншыя цікавосткі: фільмы, мультфільмы, аўдыё дыскі, кнігі ці часопісы. Пад апісаннем зарэгістраваныя карыстальнікі ўбачаць лінк Я магу пазычыць Сьмешка - націскайце на яго, калі вы хочаце таксама падзяліцца гэтым жа матэрыялам.
Калі вы раней націснулі на гэты лінк, але па нейкіх прычынах больш не можаце пазычаць - вам будзе бачна спасылка Я больш не магу пазычыць! - націскайце на яе.

Спіс сяброў форума, якія згодныя падзяліцца, таксама бачны на старонцы, дамаўляцца можна праз цыдулкі.

Як дадаць нешта новае?
Пакуль тая частка, якая дазволіць самастойна дадаваць матэрыял, не скончаная. Таму пакуль можна пакідаць інфармацыю ў гэтай тэме, а я буду перакладаць яе ў медыятэку. У будучыні можна будзе дадаваць інфармацыю самастойна.

Чаму так мала інфармацыі
Я над гэтым працую. Будзе больш Сьмешка

Апошні раз рэдагавалася: julcik (14.03.11 20:16), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 16:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Не знайшла, як дадаваць свае пунктыы ў тэматычныя зборкі.
І яшчэ - "а магу пазычыць" выходзіць гуртом. А калі магу пазычыць толькі нешта з?

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 17:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, пакуль дадаваць самім нельга. яшчэ не зрабіла.
Калі нешта з - таксама не ведаю, прапануй свой варыянт. альбо дадаць гэтае "нештаЭ яшэч раз, альбо потым у цыдулках адпісваць.

Рухавік ідэі можа пазычаць толькі згаданыя зборкі і толькі ў такой камбінацыі, таму ён настойваў на там, каб ўсё было разам, ціпа такая складанака.

Угару
Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 17:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
Гм, а якая рэлігія замінае рухавіку пазычаць фільм - і яшчэ нешта ў нагрузку?
Імга, калі кожнае апісанне будзе стаяць асобна, прасцей шукаць і каментаваць. )

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 18:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, ну мы ціпа сыходзілі з таго, што гэта дыск, на ім запісана тое, што запісана. Ідзе камплектам.

Угару
Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.03.11 18:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
ы. )

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 16.08.11 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А як бы вы паставіліся да выкладвання матэрыялаў гэтага раздзелу на якім трэкеры, кшталту Баравік?

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 16.08.11 23:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

CheGirl, на баравіку яно і так мусіць існаваць, здаецца

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 17.08.11 0:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

CheGirl, я б дадала яшчэ, што кнопка "Я магу пазычыць" не тоесная з "Я магу і хачу запампаваць і выкласці куды-небудзь". Аўтарскія правы і ўсё такое...

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 17.08.11 0:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, але калі нехта іншы хоча парушыць аўтарскія правы і штосьці кудысьці выкласці - мы не ў сілах яго спыніць Сьмешка

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.08.11 0:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, так, мы можам толькі пацікавіцца: што і куды? Міргаю

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 17.08.11 12:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
CheGirl, на баравіку яно і так мусіць існаваць, здаецца

На Баравіку 14 серыяў вісяць.
Kryscina, калі вы гэта пра мяне, то дыск я бяру для сваіх малых Сьмешка. А хіба такі дзеткаўскі медыя-абмен не ёсць парушэнне аўтарскіх правоў? Міргаю
А раздача праз трэкер дапаможа не-сталічным/ не-дзеткаўскім/не-беларускім бацькам. Сьмешка

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.08.11 14:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

CheGirl, пытанне складанае. Тэарэтычна можна сказаць, што я даю вам 1 дыск для асабістага карыстання. А праз трэкер колькасць і мэты карыстальнікаў абмежаваць немагычма.
Ясна, што чым больш даступнымі будуць беларускія творы, тым лепш. Але мы не імкнемся дапрацоўваць ці змяняць іншыя пляцоўкі - мы робім свой сайт. І калі нехта прыватна вырашыць нешта зрабіць на іншым рэсурсе, то гэта будзе ягоная асабістая справа.

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 18.08.11 12:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, дзякуй за адказ.Менавіта гэта мяне і цікавіла Сьмешка

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Медыя абмен Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 51951 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 32444 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 82187 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 159780 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 32813 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map