Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Вітаміны (сінтэтычныя)

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.03.11 13:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Андрэй не даваў Мірону вітамінаў таксама. Трымаў гадзінамі пад сонцам, стоячы перад вакном, выносячы на балкон (Мірцік лютаўскі, і вясна ў год ягонага нараджэння прыйшла позна).
Аднак калі Мірон пачынае хварэць, прастужаецца, то п'е вітаміны (пераважна групы С) у час хваробы і недзе тыдзень пасля яе. Але ж тата лекі прызначае рэдка і па мінімуму, так што Мірцік лічыць вітаміны лекамі.

А я вітаміны п'ю амаль увесь час. Думаю, што менавіта дзякуючы ім ангіны ў мяне здараюцца цяпер раз на год, а не 5-7, як раней.
У час цяжарнасці я піла Матэрну, але з сярэдзіны тэрміну перайшла на зрэдчасовы кальцый і некаторыя паасобныя вітаміны па парадзе свайго ўчастковага генеколага (ейную тактыку прызналі слушнай і лекары, якія займаліся мной на захаванні).
Сапраўды ўсё вельмі індывідуальна.

Alenka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 22.03.11 17:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid, дзякуй за допіс! Цікава было даведацца пра Вашыя погляды на вітамінатэрапію.
Мы не злоўжываем сінтэтычнымі вітамінамі, але зрэдку іх прымаем. Я падчас цяжарнасьцяў піла, муж для сябе часам "Антістрэс" купляе, дзецям да году я давала комплекс А-С-Д. Розьніцу ў самаадчуваньні пры прыёме вітамінаў і пры іх адсутнасьці я заўважала, асабліва пасьля родаў, калі безь вітамінаў па сьценцы ішла.

Дзецям вітаміны даю ў мінімальнай дозе, нават менш за прафіляктычную дозу. Зараз Віка за 2 месяцы выпіла адзін флакончык "Мультытабса", які ў прынцыпе разьлічаны на адзін месяц, то бок доза вітаміну Д была каля 200 МЕ (прафіляктычная павінна быць 400-500 МЕ). Ня ведаю, ці ўплывае такая доза наагул, ці ўплывае добрым чынам, ці яна занадта малая, каб уплываць. Мабыць, даю вітаміны ў такой дазіроўцы хутчэй для свайго нэрвовага спакою, чым для дасягненьня выніку: вось, нешта даю, нейкі добры вынік, можа быць, будзе, перадоз пры такіх дозах наўрад ці будзе, пэдыятаркам са спакойным сумленьнем магу казаць, што вітаміны рэгулярна прымаем.
Дый дачушка ў мяне была такая фіялетава-сіняя першыя месяцы, што так і карцела падаваць ёй "хоць што-небудзь", каб яна паружавела і стала падобнай на звычайнае дзіця. Сьмешка Гэтым псыхалягічным супакаяльным "што-небудзь" і сталі вітаміны (нейкія лекі Вікусьцы кардыёляг выпісвала са словамі "можна папрымаць", але мы вырашылі іх не прымаць, калі пра пабочку пачыталі. Ага-ага, у мяне таксама мэдычная самаадукацыя, як і ў Вашага свёкра Сьмешка). Зараз вітаміны Віцы ўжо не даю, бо часта гуляем на вуліцы і стараемся грэцца на сонейку.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Alenka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.03.11 17:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
Андрэй не даваў Мірону вітамінаў таксама. Трымаў гадзінамі пад сонцам, стоячы перад вакном

Kryscina, дзякуй, прыслухаюся да меркаваньня паважанага лекара.

Адно пытаньне: а вітамін Д хіба можа выпрацоўвацца, калі стаіш пад сонцам перад зачыненым вакном? Здаецца, промні, патрэбныя для выпрацоўкі вітаміну Д, праз шкло не праходзяць, трэба менавіта пад адкрытае сонца выходзіць?

Угару
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 22.03.11 20:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

На ігуаньем форуме дзідзька адзін набыў апарат каб вымяраць узровень ультрафіялетавага выпраменьваньня. Ён лампы для рэптыліяў тэсціў. ну і заадно усё што пад руку траплялася. Дык вось праз адзінарнае шкло 5 міліметраў (ваконнае пракладна такое) праходзіць 5 адсоткаў ад той колькасьці ультрафіялету якая ёсьць без шкла. Таму, калі у сярэдзіне дня, ды пад проста падаючымі на дзіця промнямі сонца і калі у вас ня шклапакеты - то мае сэнс. Ва ўсіх астатніх выпадках не.

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 23.03.11 11:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka, так, праз шкло ўльтрафіялет амаль не праходзіць. Патрэбна адкрытае акно.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Alenka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.03.11 13:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker, julcik, дзякуй за інфармацыю. У прынцыпе, я так і думала, што праз шкло ультрафіялет не праходзіць. Проста зацікавіла, якім чынам Крысьцінін Андрэй рабіў сонечныя ванны маленькаму Мірону.

Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 23.03.11 16:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka, акно адкрыць. Я Даську клала спаць на балконе і цалкам адсоўвала рамы.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 88986 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 65960 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 49970 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 28643 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 51192 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map