Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кітайская мама

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
Volja

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 10.02.11 19:44    Загаловак паведамлення: Кітайская мама Адказаць з выцемкаю

Паглядзіце спасылку
http://www.materinstvo.ru/art/6554/

Вы, часам, не кітайская мама? ) Як вам такі прынцып выхавання?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 10.02.11 21:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

арыгінал http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704111504576059713528698754.html , уражвае колькасьць каментароў (7750)
Лэнг Лэнг (Lang Lang)- кітайскі піяніст, сусьветная мегазорка. Яго бацька прымусіў зьдзейсьніць суіцыд, калі ад хлопчыка адмовіўся настаўнік музыкі. артыкул на ангельскай http://www.straight.com/article-368947/vancouver/call-him-piano-superman

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 11.02.11 0:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я таксама лічу такую мадэль выхавання няслушнай. Відаць, як заўсды, усё ўпіраецца ў тое, як людзі бачаць сэнс жыцця. Для мяне акадэмічны ці яшчэ які іншы "прызнаны грамадствам" поспех далёка не роўны шчасцю.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 11.02.11 10:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Па-мойму гэта проста жах. Некаторыя праявы клопату пра слабасць я таксама лічу смешнымі, а ў артыкуле ўсё настолькі моцна перакручана, што абсалютна не прымальна.

Савецкая музычная школа, мабыць разлічана на кітайскіх бацькоў і я не дасягнула вялікіх поспехаў, бо мела беларускіх бацькоў Сьмешка. Нават цяпер, калі выхаваўчыя прынцыпы "гуманізаваліся", знаёмая, што працуе ў музшколе, лічыць, што поспехаў дасягаюць толькі дзеці, бацькі якіх паводзяць сябе прыкладна гэтак як ў артыкуле. (вось чаму мае дзеці не будуць хадзіць у музычную школу савецкага тыпу)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 11.02.11 11:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І яшчэ прыйшло да галавы - не ведаю як дзе, а я звычайна лічыла габрэйскіх дзяцей паспяховымі, талентавітымі і ўсё такое - а прынцыпы выхавання абсалютна адрозныя.

Угару
m_mama

Зарэгістраваны: 10.10.2009
Паведамленні: 39

ПаведамленнеДададзена: 11.02.11 13:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Гэта жахліва! Страшна ўявіць сябе на месцы гэтых дзяцей - рабіць нешта пад прымусам...

Угару
Volja

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274

ПаведамленнеДададзена: 13.02.11 13:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я зусім не кітайская мама, але часам мне здаецца, што нешта ў гэтым прынцыпе выхавання ёсць. Зразумела, тое, што апісана ў артыкуле - гэта, як па мне, дык нейкі клінічны выпадак. Але выхаванне, калі апошняе слова застаецца за дзецьмі, таксама мае шмат мінусаў.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 13.02.11 20:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Па мойму любыя крайнасьці гэта дрэнна. Нельга ў нашым грамадстве выхоўваць дзіця экуана і нельга выхоўваць кітайскае дзіця. Я за сярэдзінку)).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 11:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А чаму трэба атрымоўваць найлепшыя адзнакі па ўсіх прадметах, за выключэннем фізічнага выхавання? Я - за фізічнае выхаванне.

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 12:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, а мяне драма здзівіла. Па фізічным выхаванні некаторыя дзеці няздольныя атрымліваць высокія адзнакі. Я вось магла кінуць гранату толькі на 2 бала (1 м не хапала да 3х, але ставілі 3). Хаця я не была ў дрэннай фізічнай форме - я добра скакала і бегала, а вось кідаць гранаты не магла, як і лазіць на канатах, падцягвацца і адціскацца.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 13:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
Lisa, а мяне драма здзівіла. Па фізічным выхаванні некаторыя дзеці няздольныя атрымліваць высокія адзнакі. Я вось магла кінуць гранату толькі на 2 бала (1 м не хапала да 3х, але ставілі 3). Хаця я не была ў дрэннай фізічнай форме - я добра скакала і бегала, а вось кідаць гранаты не магла, як і лазіць на канатах, падцягвацца і адціскацца.

Я гранату кідала на 2-3,таму пасля ўрокаў трэніравалася і кінула на экзамене на 4.Бегала 2 км на 4,а трэба было на пяць,таму кожны вечар і рабіла прабежкі і ўвыніку дасягнула выдатнага выніку.Галоўнае ставіць мэты і выконваць.Чаго не закладзена прыродай можна дасягнуць працай над сабой

Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 13:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, яно то так. Але Вы ж самі гэтага хацелі, а не з пад палкі пад прымусам рабілі. Як мне дык пад прымусам асабліва нічога ня хочацца рабіць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 16:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, я бегала проста так, каб быць у форме. Займалася плаваннем - бо мне падабалася. Але трэніравацца кідаць гранаты, толькі для таго, каб здаць нарматыў - гэта не маё. Не бачу сэнсу і не бачу далейшага прымянення, таму добра разумею, чаму менавіта фізкультура вынесена з дужкі ў гэтым артыкуле. вось з драмай мне не так зразумела. але ў нас у школе не было ніякай драмы, таму магчыма я не ў тэме.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 14.02.11 18:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, у мяне была драма з фізкультурай,фізрук-сапраўдны дыктатар,таму ўсе мае перамогі для яго адзінага Сьмешка

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Як вам тэксты на сайце? 4 Kryscina 14501 2.02.15 15:52
woreirsis Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў я дрэнная мама? 38 Volja 39183 19.05.13 6:18
Black aspid Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сучасная мама - якая яна? 44 julcik 45577 20.04.10 16:31
Black aspid Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці падабаецца вам жыць у Менску? 150 kolchyn 118949 8.07.09 13:09
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Як вам вершык? 3 prishizojka 6827 10.06.08 21:08
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map