Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
як сыйсці, каб дзіця не плакала?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 617
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 15.05.07 16:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я выйшла на працу, калі Яніку было 6 месяцаў, а да гэтага рэгулярна сыходзіла на сесіі і абарону дыплома, таму я ўжо шмат ведаю пра сыход мамы з дома. Я раблю так: за гадзіну да таго часу, як трэба сыходзіць, я пачынаю малому расказваць, што хутка я пайду на працу і прыйду праз некалькі гадзін, што я буду рабіць там тое і тое, а калі прыйду мы пойдзем гуляць. Потым, калі настае час сыходзіць, той, хто з ім застаецца пачынае якую-небудзь цікавую дзейнасць. Я падыходжу і развітваюся. Калі малое вельмі занятае, то сыходжу без развітанняў. Асаблівых праблем ніколі не было. Але вось сення, напрыклад, роў так, што вушы ў суседзяў закладала...нічога не зробіш, можа ў яго проста дрэнны настрой. Бабуля проста забрала яго і дала з вадой гуляцца (((

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 1.06.07 13:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Памятаю, што мая мама пайшла працаваць калі маёй сястры было 1,5г. Я прыходзіла са школы і заставалася зь ёю, а мама ўцякала на працу (яна настаўніца, брала другую зьмену ў школе). Мая сястра раўла як вар'ятка, спачатку цэлую гадзіну, калі не больш, потым меньш і меньш (пры чым было ўсё роўна ці я яе супакойвала ці не, то я і не зважала на яе, проста займалася сваімі справамі). За пару гадоў яна зусім перастала плакаць. Вядома, такія стрэсы нам даводзілася перажываць не з-за добрага жыцьця - выйсьця іншага не было. Думаю, што мая мама з задавальненьнем бы гадавала яе, каб мела магчымасьць.

з Паўлінкай я працавала некаторы час. Яна тады была зусім малая і не разумела. Як я працавала - не ведаю, але маё сэрца і думкі заўсёды былі дома і я заўсёды адчувала, што гэта было проста няслушна. Потым мы з мужам вырашылі плюнуць на маю працу, я зволілася. Пазьней нарадзіўся яшчэ і Даніла. Я - з дзецьмі, лічу, што гэта мая лепшая і найважнейшая кар'ера на дадзены момант. Хутка яны вырастуць і будуць самастойныя, а зараз я ім патрэбная і ніхто лепш за мяне пра іх не паклапаціцца. Для мяне асабіста быць дома зь дзецьмі - стала найлепшым вырашэньнем праблемы.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Як лепей шукаць кватэру? 23 наталька 14523 25.04.12 17:42
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 161946 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 79093 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 38634 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 59391 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map