Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Інгаляцыі

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 19.01.11 0:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

6 мілілітраў раствору - гэта колькі хвілін інгаляцыі?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.01.11 1:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, здаецца, 15-20 хвілінаў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 20.01.11 0:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А як доўга за раз можна інгаліраваць фізрастворам дзіця, якому 3,5 года?
І яшчэ. Мы сёння набылі інгалятар Аллегра (жоўта-блакітны). У каго-небудзь ёсць такі ж? А то ў мяне адна жоўтая штучка застаецца лішняй... Вельмі шчасьлівы Што і куды я не паставіла?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.01.11 0:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, а што, інструкцыі ў вас няма? Сьмешка

Угару
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 20.01.11 7:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, у нас такі. На колькі разумею жоўтыя штучкі з літарамі А, В, С для розных глыбін інгаляцый.

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.01.11 16:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka, інструкцыя ёсць, але нейкая... нібыта на ксераксе зробленая, малюнкаў не разабраць. нейкая крадзеная. Сьмешка Знайшла ў Інтэрнэце такую самую, але больш якасныя малюнкі-схемы. Не знайшла той штучкі. Сьмешка
hormashyki, не, пістоны я адразу апазнала. Гэтая штучка кольцападобная. Можна надзець на верхнюю частку інгалятара. Але тады на гэтую ўжо жоўтую штучку не надзяецца ні мундштук, ні маска (не налазіць). Rolling Eyes

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.01.11 17:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, ну так, інструкцыі часам жахлівыя бываюць. А я проста думала, што ў вас зусім інструкцыі няма і хацела прапанаваць свае паслугі па пошуку яе.Сьмешка
Вось пра ваш інгалятар: "В комплект небулайзера входят взрослая и детская маски и комплект сменных фильтров, которых хватит на 1 год работы". Магчыма, вашая жоўтая штучка - зьменны фільтар? Да нашага інгалятара "Медэл" таксама зьменныя фільтры дакладаліся. Але тады ў вас павінны быць 3 штучкі, то бок 3 фільтры...
Мала хто ведае, што фільтры трэба час ад часу мяняць. (Дарэчы, трэба і мне ўжо фільтар у сваім інгалятары памяняць.)

Справа збоку ў вас ёсьць сіняя заглушка. Гэта накрыўка фільтра, пад ёй павінен быць нейкі рычаг. Накрыўка фільтра, адпаведна, здымаецца, калі вы націсьнеце на рычаг, а пад накрыўкай стаіць фільтар. Паглядзіце, як выглядае той фільтар. Міргаю Тое? Ня тое? Вось інструкцыя, дарэчы: http://www.beauty-line.ru/pdf/med-2000-neb.pdf
Пра зьмену фільтра ў самым канцы гаворыцца.

А яшчэ вось тут на малюнку нейкая жоўтая штучка зьверху. Ня тое? http://www.med-technika.ru/Pages/shop/allegro.htm

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 22.01.11 2:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй, Alenka. Як казала гераіня аднаго серыяла, "ачумець". Мяркуючы па малюнку (другая спасылка), інгаляцыі можна рабіць нават без доўгай сіліконавай трубкі. Яна, напэўна, для зручнасці (як захацеў, так і сеў). Дзякуючы Вам, перачытала інструкцыю. Сапраўды, можна з трубкай, можна без яе. "Жоўтай штучкі" не знайшла (фільтры не такія, іх сапраўды тры), Зьбянтэжаны але інгалятар дзейнічае, туман пускае - чаго яшчэ хацець? Можа, гэтая "штучка" такая ж факультатыўная, як сіліконавая трубка...

Зарэгістраваны: 17.02.2008
Паведамленні: 40

ПаведамленнеДададзена: 22.01.11 16:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Яшчэ можна рабіць інгаляцыі фізраствор/фурацылін( прыгатаваны, раствор) 1:1, дарэчы такое прызначаюць нават пры абструктыўным бранхіце. Калі проста баліць горла дзіаксідзін/фізраствор 1:1. Дарэчы пры сухім хораша АЦЦ для інгаляцый. Можна бератэк, але да 6 гадоў асцярожна, патрэбны нагляд лекара. Мінералка мне не падабаецца. Сушыць. Што баржомі, што Мінская 4.
І як я чытала, то ў кампрэсарныя, а тым больш ультрагукавыя інгалятары нельга заліваць нічога самаробнага. У тым ліку і ваду з соллю. А травы і алеі - дакладна ведаю- нельга!!!
Дарэчы, у аптэках гатуюць фізрастворы, там тэрмін захаванння толькі месяц. Але ж няма кансервантаў. Каштуе каля 1,5 тыс -250 гр.
Па працягласці мы робім 5-7 хвілін. А навошта больш?
Хто- небудзь карыстаўся амбраксолам для інгаляцый?
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81124 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60596 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 45589 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 26757 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 47136 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map