Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
забабоны і праўда пра цяжарнасць

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Цяжарнасць і роды

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 12.02.07 11:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz, пра валасы: нейкія гармоны запавольваюць выпадзеньне валасоў у цяжарных. Аднак пасьля родаў яны ператаюць дзейнічаць і валасы актыўна выпадаюць. Гэта ня значыць, што ты лысееш - проста выпадае тое, што недавыпала за 9 месяцаў. Хутка ўсё прыходзіць у норму.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
schtirliz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 27.12.2006
Паведамленні: 201
Адкуль: Менск, Беларусь

ПаведамленнеДададзена: 12.02.07 11:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

аааа! ну дык гэта ня стьрашна! проста я ведаю, што у маёй сяброўкі былі праблемы з валасамі як раз пад час цяжарнасці, сохлі, ламаліся, выпадалі.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.02.07 22:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz пісаў(-ла):
аааа! ну дык гэта ня стьрашна! проста я ведаю, што у маёй сяброўкі былі праблемы з валасамі як раз пад час цяжарнасці, сохлі, ламаліся, выпадалі.

Гэта раяць папраўляць вітамінкамі, шампунькамі (я асабіста давяраю лініі Бонакур ад Шварцкопф) і рознымі пырскалкамі для валасоў (кандыцыянеры там, масачкі (Шваркопф лепшы!! Танчу!)). Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
schtirliz

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 12.02.07 22:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ну я ўсё жыццё рознымі сродкамі для валос карыстаюся (мне дарэчы шварцкопф зуісім не падыходзіць),дык можа таму яны ў мяне і зараз не псуюцца, а сяброўке ні масачкі не дапамагалі, не брызгалкі, ні вітамінкі.
не ў тэму. звычайна шварцкопф падыходзіць тым у каго рудыя (натупальныя) або цёмныя валасы, а нам- бляндынкам толькі зрэдку Мая памылка, прабач

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.02.07 23:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

schtirliz пісаў(-ла):
ну я ўсё жыццё рознымі сродкамі для валос карыстаюся (мне дарэчы шварцкопф зуісім не падыходзіць),дык можа таму яны ў мяне і зараз не псуюцца, а сяброўке ні масачкі не дапамагалі, не брызгалкі, ні вітамінкі.
не ў тэму. звычайна шварцкопф падыходзіць тым у каго рудыя (натупальныя) або цёмныя валасы, а нам- бляндынкам толькі зрэдку Мая памылка, прабач

і я ня ў тэму.
Я кажу пра серыю Бонакур. Гэта прафесійная серыя для салёнаў, але яе можна набыць і не ў салонах. Яна даражэйшая за серыі Шаўма напрыклад, ці іншыя "для распаўсюджанага ўжываньня".
А пра бландынак - там як раз такі ёсьць асобна шампунь для бландынак, каб аддавала срэбрам а не жоўтым (часта бландынкі ваююць з жоўтым ацьценьнем валасоў), ёсьць маскі для белых валасоў, і іншая касьметыка.
Я дык чырвоненькая, і карыстаюся шампунем, кандыцыянерам і маскай для фарбаваных валасоў - вельмі задаволена.

Але кожнаму сваё, абы мы здаровыя былі.

Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1378
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 19:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ніхто, выпадкова, не чуў пра нейкую працэдуру з зубамі, якую робяць цяжарным ні то на 2-3 месяцы, ні то на 7-м. Пасля яе нібы зубы становяцца на ўсё жыццё больш моцнымі і не псуюцца.. У Інэце нічога падобнага не знайшла.. Праз тыдзень пайду да стаматолага ў сваю паліклініку, але баюся, калі я ў яго пра гэта запытаюся - ён нічога добрага пра мяне не падумае Зьехаў з глузду
Калісьці пра гэта мне год пяць таму сяброўка распавядала, а ёй раіла добрая знаёмая стаматолаг. Абгрунтовалася тым, што вельмі добра кальцый усваіваецца зубамі, калі жанчына цяжарная.. Я ў шоку!
Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 19:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka,
я першы раз чую. Больш за тое, я была ў свайго (платнага) стаматоляга падчас цяжарнасьці. Мне здаецца, ім выгодна прапаноўваць паслугу кліенту... але мне нічога не прапаноўвалі. Ня ведаю...

schtirliz

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 30.03.07 11:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

яшчэ адно пытанне: хто-небудзь карыстаўся пад час цяжарнасці антыцылюлітнымі сродкамі і аўтаапалам?

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Цяжарнасць і роды Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6
Старонка 6 з 6.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 133015 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто тут ёсць з Гародні? 53 dimaidr 85056 3.01.16 0:33
Maryia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзень добры... Мы тут упершыню 129 fasolinka 108184 20.11.14 1:43
pleonazm Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Ці літвіны (літвінкі) тут ёсць? 15 Mann Kurt 32802 20.02.09 14:09
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Каляровыя кніжкі - не так складана, як здавалася 26 julcik 36120 13.02.08 1:10
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map